This site is supported by

GTZ

Новини та події

Останні новини

05-12-2015
"Енергоефективність у громадах" у Миргороді
Упровадженню в Миргороді чергового проекту з енергозбереження «Модернізація вуличного освітлення з використанням інноваційних енергоефективних заходів ВДЕ (енергія сонця) Миргорода» був присвячений круглий стіл на тему: проект GIZ «Енергоефективність у громадах»: здобутки та перспективи. У роботі круглого столу взяли участь міський голова, директор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах», представники облдержадміністрації, комунальних підприємств, а також представники міст-учасників Проекту GIZ.
В своєму виступі міський голова Сергій Соломаха наголосив на важливості впровадження енергозберігаючих проектів та окреслив актуальні питання. Очільник міста подякував партнерам GIZ за співпрацю та фінансову допомогу Миргороду.
У рамках круглого столу було презентовано досвід міста в реалізації проектів у сфері зовнішнього освітлення. Після обговорення відбулася церемонія офіційного відкриття проекту «Модернізація вуличного освітлення з використанням інноваційних енергоефективних заходів ВДЕ (енергія сонця) м. Миргород».
Директор Проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіана Хагенедер відзначила оперативність робіт по втіленню проекту, зазначила, що з Миргородом приємно працювати та висловила готовність до подальшої співпраці.

27-11-2014
Шість багатоквартирних будинків у Дніпропетровську отримали енергопаспорти
27 листопада у шести житлових багатоповерхівках (ОСББ та ЖБК) Дніпропетровська, які пройшли енергетичне обстеження, з'явилися сучасні вдосконаленні енергопаспорти. Їх принципова відмінність полягає в тому, що вони є не тільки елементом контролю, а й сприяння мешканцям у економії енергоносіїв. Документи містять не тільки стандартні статистичні данні - інформацію про споживання тепла, електроенергії і води у кожному окремому будинку, витрати на них - а й рекомендації, як їх скоротити.
Таку можливість отримали учасники розіграшу, який відбувся 10 жовтня у рамках Енергетичного форуму, що організувала Дніпропетровська облрада спільно з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах». Енергоаудит проводили консультанти Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
Енергетичний паспорт – це документ, який включає в себе відомості про споживання енергоносіїв, оснащення та використання приладів обліку. Він сприяє створенню моделі оптимального енергоспоживання в кожному будинку. В паспорт вноситься перелік уже проведених заходів з енергозбереження та рекомендації фахівців щодо підвищення енергетичної ефективності в даній будівлі.

21-11-2014
Проект GIZ «Енергоефективність у громадах» провів тренінги для енергоменеджерів в Фельдафінгу (Німеччина)
Завдяки проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» близько 55 українських експертів у галузі енергетики відвідали місто Фельдафінг, щоб відшукати хороші стратегії реалізації енергетичного менеджменту в муніципалітетах. Візит до Баварії дав українським урядовцям можливість ознайомитись з діяльністю енергоменеджерів Німеччини та отримати натхнення від відвідування муніципального Департаменту з управління енергетикою та будівель з інтелектуальною системою управління енергоспоживанням в Мюнхені. "Ми були дуже раді зацікавленості та поглибленому інтересу учасників. Відчувалось певне хвилювання з їхнього боку, викликане унікальною можливістю мати відкритий діалог між українськими та німецькими спеціалістами,»-зазначає консультант проекту GIZ «Енергоефективність в громаді» Моніка Брунер.
Навчальні курси дали можливість інженерам, економістам та адміністративному персоналу обмінятися досвідом та обговорити різні підходи до енергетичної балансування. Провідний лектор Герберт Хофмут надав огляд муніципального управління енергетикою та відповідних нормативних вимог. Про будівницво та реконструкцію, наголошуючи на аспектах енергоефективності, розповів досвідчений архітектор Альфред Кершбергер. На завершення тренінгу відбулось обговорення викликів та проблем за участі стейкхолдерів та громадськості. Німецькі спеціалісти сподіваються, що проведене навчання сприятиме успішному поширенню ідеї створення мережі енергоефективності та відповідногo діалогу в Україні.

06-11-2014
Експерти проекту GIZ «Енергоефективність в громадах» взяли участь у засіданні Нацради з питань створення та забезпечення ОСББ
Експерти проекту GIZ«Енергоефективність в громадах» взяли участь у засіданні Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яке відбулось 6 листопада 2014 року. Захід відбувався в рамках Х Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» за ініціативиМіністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
В заході взяли учать члени Нацради, представники Мінрегіону та проектів технічної допомоги. Експерти Проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» надали інформацію про діяльність проекту, а також поділились досвідом впровадження енергоефективих заходів в житлових будівлях. Також доповідач наголосили на особливій ролі ОСББ. Заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексій Корчміт презентував присутнім проект Постанови Кабінету Міністрів Україні, якою передбачено механізм державної підтримки заходів з енергозбереження через механізм здешевлення кредитів шляхом компенсація тіла кредиту ОСББ.
За підсумками заходу було ухвалено декларацію, що окреслює стратегічні питання розвитку та реформування житлово-комунального господарства, формування і реалізації державної політики у сфері енергоефективності та ресурсозбереження в ЖКГ.

11-10-2014
10 жовтня в Дніпропетровську відбувся Міжрегіональний енергетичний форум «На шляху до енергетичної безпеки», зініційований Дніпропетровською обласною радою у партнерстві з Німецьким товариством міжнародної співпраці з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах» та проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Відкрвали форум голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, генеральний консул Німеччини у Донецьку д-р Детлеф Вольтер, директор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіна Хагенедер, уповноважений представник міністерства фінансів федеральної землі Гессен (Німеччина) Ханс-Ульріх Хартвіг, заступник керівника проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Андрій Міцкан. Серед учасників - представники урядових структур, обласних рад з більшості регіонів України, експерти у сфері енергоефективності та енергозбереження, представники ЖБК , ОСББ, енергетики, провідні науковці регіону.

Під час пленарних засідань обговорювались інструменти та практики з енергоефективності на місцевому рівні, подібний досвід та ініціативи на регіональному та національних рівнях, енергоефективність у будинках, а також європейські концепти для локальних дій з енергетичної безпеки.

«Сьогодні ми ставили перед собою задачі донести до громадськості актуальність енергозбереження у комунальному та житловому секторі, показати існуючі можливості, інструменти та досвід реалізації політики енергозбереження на державному, регіональному та місцевому рівнях, обговорити проблемні питання у сфері енергозбереження у відповідних секторах, а також встановить прямі ділові контакти у ланцюжку запровадження енергоефективних проектів у житлових будинках. Ми починаємо енергозбереження з себе, втілюючи енергоефективні технології разом з громадами. Зараз наші проекти об’єднують близько 50 тисяч людей з усієї області. Форум – це ще один спосіб розширити цю енергоефективну аудиторію», - зазначив пан Удод.

В рамках заходу проводилась виставка енергоефективних технологій «Лідери енергоефективності», де всі бажаючі ознайомилися з новими технологіями та продукцією у сфері енергозбереження, а також отримали практичну інформацію, кваліфіковану консультацію від представників проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». Виставка була спрямована на те, щоб максимально просто і зрозуміло донести до кожного відвідувача, що дає впровадження енергоефективних технологій в будинках і квартирах та як підвищити комфорт і затишок в своїй оселі і при цьому заощадити сімейний бюджет. Гості мали можливість обміняти флаєри, які видавались біля місця проведення виставки, на корисні подарунки, зокрема, енергозберігаючі лампи. Проект GIZ «Енергоефективність у громадах» також провів серед представників ОСББ та ЖБК розіграш сертифікатів на проведення.

На форумі відбулась церемонія підписання угод про співпрацю між Дніпропетровською обласною радою та Міністерством фінансів федеральної землі Гессен, Німеччина. Завдяки цьому документу Дніпропетровщина стає частиною великої міжнародної мережі з обміну досвідом, навчання і запровадження проектів з енергоефективності та зменшенню викидів СО2.

09-10-2014
Cемінар з реалізації енергоефективних технологій, Дніпропетровськ
9 жовтня у Дніпропетровській обласній раді відбувся семінар-обмін досвідом між регіональними координаторами. Захід зібрав міських голів, представників консорціумів міст Дніпропетровської, Житомирської та Луганської областей, а також профільних фахівців Дніпропетровщини.
Під час семінару учасники оглядали, аналізували та вносили правки до планів дій, підготовлених регіональними координаторами, відбулась їх консолідація. Також обговорювались питання як відслідковувати і оцінювати результати проведених заходів та як розробити і впровадити гендерну стратегію для діалогової платфоми. Присутнім представили нову комунікаційну програму Дніпропетровщини по залученню населення до програм з енергоефективності, яка включатиме соціальну рекламу, проведення тренінгів та семінарів, запуск Інтернет-порталу підтримки ініціатив з енергоефективності, call-центру для консультацій мешканців про можливості грантової підтримки від обласної ради, тощо. «Ми долучаємо до нашої ініціативи жителів області, інвесторів, великі підприємства, міжнародних партнерів. Обласна рада вже не перший рік ініціює та координує проекти з енергоефективності та енергозбереження. І розвиток громадянської активності є одним з рушіїв цих важливих питань», – зазначив Голова Дніпропетровської облради. Також він додав, що на прикладі конкурсу міні-проектів з енергоефективності та енергозбереження видно, що люди самі ініціюють енергоефективні проекти та отримують значну економію енергоресурсів.
Експерт проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Моніка Брунер представила учасникам інструменти залучення громадськості в реалізацію проектів енергоефективності і зазначила, що запорука успішної реалізації подібних заходів – ініціатива самих громадян, яку мають підтримувати органи місцевої влади. «Значних результатів можна досягти тільки тоді, коли люди будуть всебічно проінформованими про усі енергоефективні заходи, їх можливості та перспективи. Саме споживання енергії визначає поведінку людини у повсякденному житті та її відповідальність за екологію, енергоресурси та економічний достаток майбутніх поколінь. Необхідно змінювати своє ставлення до споживання енергоресурсів. Змінивши підходи та об’єми споживання люди відчують як побутову так і матеріальну користь», – впевнена пані Брунер. За словами іншого експерта Проекту Бруно Вільгельма, такий підхід практикується і у Німеччині і приносить досить вагомі результати. Конкурс міні-проектів з енергоефективності обласної ради – це гарний приклад того, що саме ініціатива громадян стає запорукою для покращення їх житлових умов та якості життя в цілому.

03-10-2014
Семінар з питань підготовки та реалізації «Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку» в Чернівцях
3 жовтня в рамках виконання меморандуму між проектом українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» та консорціумом на чолі з Чернівецькою міською радою було проведено черговий семінар з питань підготовки та реалізації «Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку». У семінарі узяли участь представники проекту GIZ, члени робочої групи по підготовці Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Чернівці, до якої входять працівники виконавчих органів міської ради, представники комунальних підприємств та бюджетних установ, енергогенеруючих та енергопостачальних підприємств, наукового сектору тощо.
З вітальним словом до учасників семінару звернулась заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Марія Порчук, яка зазначила необхідність запровадження ефективної енергетичної політики для досягнення сталого енергетичного розвитку міста та важливу роль співпраці з цього питання з міжнародними інституціями технічної допомоги. Під час проведення семінару було розглянуто питання підготовки та планування окремих розділів Плану дій сталого енергетичного розвитку щодо порядку збору базових даних, оцінки поточного стану споживання енергоресурсів в м.Чернівцях, розробки проектів та заходів, які реалізовуватимуться в рамках ПДСЕР.

01-10-2014
Міжрегіональний енергетичний форум «На шляху до енергетичної безпеки» відбудеться 10 жовтня 2014 року у Дніпропетровську. Форум покликаний популяризувати впровадження ініціатив енергозбереження в громадському та житловому секторі. Захід організовано Дніпропетровською обласною радою спільно з Проектом GIZ «Енергоефективність у громадах».
У Форумі візьмуть участь представники урядових структур, регіональних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних спільнот, профільного бізнесу, ОСББ.
Захід розпочнеться з виставки енергоефективності, де учасники матимуть змогу ознайомитися з новими технологіями у сфері енергоефективності та отримати консультації щодо енергозбереження. Відбудеться вікторина, що супроводжуватиметься заохочувальнии призами.
Відкривати Форум будуть голова Дніпропетровської облради Євген Удод, генеральний консул Німеччини в Донецьку д-р Детлеф Вольтер, директор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіана Хагенедер. Під час заходу відбудеться підписання угоди про співпрацю між Дніпропетровською обласною радою та Міністерством фінансів федеральної землі Гессен, Німеччина.
На завершення заходу розігруватимуться сертифікати на виконання енергоаудитів для будинків ОСББ.

20-09-2014
Проект GIZ «Енергоефективність у громадах» взяв участь в Х Українському муніцпальному форумі
18-19 вересня в Одесі відбувся Х Український муніципальний форум. Захід відвідали більше 250 учасників, серед яких Віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Президент АМУ, Криворізький міський голова Юрій Вілкул, заступник керівника Апарату Верховної Ради Володимир Яловий та інші.
Участь в заході взяла заступник директора проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Іма Хренова-Шимкіна, виступивши в секції «Енергоефективність – шлях до збалансованого розвитку громад». Доповідач розповіла про головну мету діяльності проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» – підтримка та посилення здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності. Також пані Іма Хренова-Шимкіна наголосила, що на національному рівні проект проводить консультації та сприяє розробці законів та інших нормативних документів, програм стимулювання фінансування енергоефективних заходів, проводить навчання для різних груп учасників, в тому числі і за кордоном, займається підтримкою інформаційних кампаній. На регіональному рівні проект займається впровадженням енергетичного менеджменту в містах-партнерах.
За підсумками дводенних дискусій було прийнято Звернення учасників Муніципального форуму до вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення проблемних питань місцевого самоврядування.

06-03-2014
За участі представників проекту GIZ "Енергоефективність у громадах" - заступника директора проекту Іми Хренової-Шимкіної та експерта Фріца Хонерляйна виконкомом Житомирської міської ради було проведено засідання, присвячене результатам відбору об’єктів для здійснення енергоефективної реновації. Було підтверджено участь трьох дитячих садків у проекті енергоефективної реновації за підтримки GIZ/НЕФКО. На зустрічі було прийнято рішення про відбір дитсадків № 43, 63 та 70 для проведення енергоефективних заходів. Протягом наступного тижня консультанти GIZ у співпраці з місцевим проектним інститутом та відповідальними працівниками міськвиконкому розроблять концептуальні рішення щодо енергоефективної модернізації трьох дитячих садків. Крім передбачених заходів з енергоефективності у трьох дитячих садках у відповідності до європейських будівельних стандартів, ще однією метою проекту є вдосконалення та приведення процесів, що застосовуються міською адміністрацією, у відповідність до європейських тендерних процедур та стандартів енергоефективності. Проект фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО).

11-02-2014
11 лютого між GIZ в особі директора проекту Крістіани Хагаенедер та Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) в особі старшого менеджера Елізабет Пауліг-Тоннес було підписано меморандум про співробітництво. У рамках цього меморандуму сторони мають намір співпрацювати у сприянні проведенню енергоефективної реновації громадських будівель.

06-02-2014
06 лютого 2014 року відбулось підписання меморандумів про взаєморозуміння для впровадження нового проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» з трьома представниками п’яти партнерських консорціумів проекту: паном Євгеном Удодом, головою Дніпропетровської обласної ради, пан Сергієм Кравченком, Луганським міським головою, та паном Петром Ротарем, заступником Чернівецького міського голови. Представники Полтавської обласної державної адміністрації та Житомирської міської ради не змогли взяти участь у церемонії, але також підписали подібні меморандуми. Церемонію підписання у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відвідали віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул та посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні д-р Крістоф Вайль й обидва відзначили важливість проекту для подальшого українсько-німецького економічного й технічного співробітництва та просування у сфері енергоефективності в Україні. Підписавши меморандуми, партнери оголосили про намір впроваджувати енергоменеджмент у своїх містах, реалізовувати енергоефективні заходи й, що найважливіше, виступати у ролі взірців для наслідування для інших міст, областей та власних громадян у прагненні ставати більш енергоефективними.
Фотогалерея

28-01-2014
У рамках нового проекту українсько-німецького співробітництва «Енергоефективність у громадах» відбулася поїздка німецького експерта архітектора Маріо Бодема та заступника директора проекту Іми Хренової-Шимкіної до Луганська. Під час свого перебування в місті пан Бодем спільно з представниками управлінь освіти та охорони здоров‘я Луганського міськвиконкому відвідав та оглянув комунальні будівлі (4 об‘єкти сфери охорони здоров‘я і 3 об‘єкти сфери освіти) з метою попереднього відбору об’єкта для здійснення пілотного проекту енергоефективної реновації. Під час огляду експерт звертав особливу увагу на стан огороджувальних конструкцій, систем опалення та вентиляції в будівлях. Пізніше в приміщенні міськвиконкому відбулася презентація проекту українсько-німецького співробітництва «Енергоефективність у громадах» та досвіду роботи проектів GIZ в Україні у сфері енергоефективності, а також загалом досвіду Німеччини та технічних аспектів забезпечення енергоефективності будівель. У презентації взяли участь представники комунальних підприємств, проектних та будівельних організацій Луганська.

24-12-2013
12-13 грудня 2013 року відбулась Міждержавна науково-практична конференція країн СНД «Будівельна наука в системі забезпечення ефективності роботи будівельної галузі». Консультант GIZ Вікторія Погорелова взяла участь у конференції та виступила з презентацією «Енергоефективність у будівлях: досвід проекту GIZ в Україні» під час проведення секції «Раціональне використання енергетичних ресурсів». Організаторами конференції виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», Комісія з науки і освіти в будівництві Міжурядової ради зі співробітництва в будівельній діяльності країн СНД.

23-12-2013
Завершено відбір міст-партнерів нового проекту українсько-німецького співробітництва «Енергоефективність у громадах». В результаті двоетапної конкурсної процедури партнерами проекту було обрано п’ять консорціумів міст у такому складі:
 • Дніпропетровська обласна рада, міста Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград;
 • місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський;
 • місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєвєродонецьк;
 • Полтавська обласна державна адміністрація, міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава;
 • місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия.
Вітаємо переможців та сподіваємось на плідну співпрацю!

10-12-2013
Комісія з відбору міст-партнерів проекту «Енергоефективність у громадах» відвідала Полтаву, де зустрілася з керівництвом області та представниками міст-учасників консорціуму: Миргорода, Лубен, Полтави та Комсомольська. У ході зустрічі голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко повідомив про намір вироблення в області політики енергозбереження та енергоефективності.

03-12-2013
Триває процес відбору міст-партнерів проекту «Енергоефективність у громадах». На другому його етапі оціночна комісія здійснює візити до всіх міст-лідерів консорціумів з метою ознайомлення з їх попереднім досвідом та концепцією організації роботи консорціуму. Комісія вже відвідала Житомир, Львів та Чернівці.

24-11-2013
Для фахівців Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Кабінету Міністрів України проведено дводенний тренінг "Енергоефективність в будівлях. Ефективна взаємодія під час досягнення мети. Керування часом". Учасники тренінгу ознайомились з досвідом проектів з енергоефективності, які реалізує в Україні GIZ, здобули навички визначення цілей та завдань щодо раціонального використання енергетичних ресурсів.

13-11-2013
За результатами першого етапу відбору міст-партнерів проекту «Енергоефективність у громадах» до короткого спису увійшли консорціуми на чолі з
 • Дніпропетровською обласною радою,
 • Житомирською міською радою,
 • Луганською міською радою,
 • Львівською міською радою,
 • Полтавською обласною державною адміністрацією,
 • Сумською обласною радою,
 • Чернівецькою міською радою.

06-11-2013
Завершено прийом заявок на співпрацю з проектом «Енергоефективність у громадах». До розгляду прийнято документи від консорціумів, очолюваних:
 • Вінницькою міською радою,
 • Дніпропетровською обласною радою,
 • Донецькою обласною державною адміністрацією,
 • Житомирською міською радою,
 • Запорізькою міською радою,
 • Київською міською державною адміністрацією,
 • Краматорською міською радою,
 • Криворізькою міською радою,
 • Луганською міською радою,
 • Луцькою міською радою,
 • Львівською міською радою,
 • Полтавською обласною державною адміністрацією,
 • Сумською обласною державною адміністрацією,
 • Харківською обласною державною адміністрацією,
 • Херсонською обласною державною адміністрацією,
 • Хмельницькою міською радою,
 • Чернівецькою міською радою.
Наступним етапом відбору буде оцінка заявок та складання короткого списку для більш детального вивчення.

07-10-2013
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH оголошує про початок відбору міст-парнерів для впровадження проекту українсько-німецького співробітництва «Енергоефективність у громадах». Детальна інформація про проект та умови подання заявок у документах, що додаються.
Інформація про проект «Енергоефективність у громадах»
Запрошення до подання заявок зацікавленими містами України
Формуляр-заявка
Графік заходів процесу відбору міст-партнерів
Часті запитання

03-10-2013
Підсумки реалізації проекту «Енергоефективність у будівлях» та пілотного проекту «Енергоефективна забудова» було представлено 27 вересня 2013 р. у Києві на конференції «Енергоефективність в Україні – досвід та подальші кроки», яку відкрили перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорій Семчук, уповноважена з питань співробітництва посольства ФРН в Україні Даніела Бергельт та директор Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні Хольгер Нойвегер. У роботі конференції взяли участь представники Асоціації міст України, Асоціації «Енергоефективні міста України», міжнародних фінансових організацій KfW та NEFCO, органів місцевого самоврядування 45-ти українських громад.
Під час конференції було оголошено про початок реалізації нового проекту українсько-німецького співробітництва «Енергоефективність у громадах» та підписано угоду про його виконання між GIZ та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Ви можете ознайомитись з матеріалами конференції у розділі
Презентації та переглянути Фотогалерею.

24-09-2013
27 вересня 2013 р. у Президент Готелі у Києві відбудеться конференція «Енергоефективність в Україні – досвід та подальші кроки». Вподовж конференції буде висвітлено важливість теми енергозбереження в Україні у форматі двох окремих сесій: з реконструкції існуючого житлового фонду та концепцій нового будівництва. Крім того, буде оголошено про початок нового проекту «Енергоефективність у громадах».
Програма конференції

31-05-2013
28-30 травня 2013 р. представники партнера проекту – Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – взяли участь в Енергетичному Форумі у Відні, Австрія, де обговорювались ключові питання сталої енергетики у рамках глобального розвитку після 2015 року.

07-12-2012
В Ізюмському професійному ліцеї відкрито навчально-інформаційний центр з енергозбереження, створений за підтримки проекту. Крім викладання основ енергоменеджменту та навчання професії «Монтажник систем утеплення будівель», у центрі проводитимуться інформаційні заходи для різних категорій мешканців міста та регіону.

18-07-2012
Делегація високопоставлених посадових осіб з українських міст та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відвідала Німеччину в рамках інформаційної поїздки. Метою візиту був обмін досвідом з представниками східних німецьких міст, які у свій час долали виклики, подібні до тих, що стоять перед Україною сьогодні. Під час поїздки відбулися дискусії з питань впровадження енергоменеджменту й, зокрема реалізації проектів санації, що були унаочнені оглядом ряду будівель, як житлових так і громадських.

29-03-2012
У рамках співробітництва з громадами-партнерами розпочато консультування міст, що підписали Угоду мерів, з розробки Планів сталого енергетичного розвитку. З цією метою у Києві було проведено практичний семінар. З матеріалами можна ознайомитись в розділі Публікації та матеріали.

28-02-2012
Архітекторами проекту розроблено передпроектну пропозицію щодо будівництва дитячого садочка на 110 місць за стандартом пасивного будинку у с. Крихівці, Івано-Франківської області. Стандарт «пасивний будинок» є інноваційним та експериментальним в Україні та має такі характеристики:
 • потреба в енергії на опалення не більше 15 кВт•год/м² на рік,
 • споживання первинної енергії не перевищує 120 кВт кВт•год/м² на рік,
 • вентиляція з рекуперацією та ін.
Наразі надана документація проходить подальшу розробку та погодження щодо відповідності державним нормам.

21-02-2012
На основі проведених у співпраці з проектом GIZ «Енергоефективність у будівлях» енергетичних аудитів на об’єктах бюджетної сфери місто Івано-Франківськ подає заявку до Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) на одержання кредиту у 5 млн. євро для фінансування енергоефективних заходів. У разі успішного розгляду заявки 30% від цієї суми буде надано місту на умовах гранту.

14-12-2011
Д-р Лео Кройц, керівник департаменту Південно-Східної Європи Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини відвідав Чернігів – місто-партнер проекту GIZ «Енергоефективність у будівлях». На зустрічі з заступником міського голови Олександром Буцко він дав високу оцінку результатам впровадження проекту. Пан Буцко скористався нагодою подякувати Німеччині за підтримку у сфері енергоефективності.

19-09-2011
Міністерство фінансів України дало згоду на реалізацію проекту «Підвищення енергоефективності в будівлях навчальних закладів м. Івано-Франківська» із залученням кредитних коштів міжнародної фінансової організації НЕФКО.

16-08-2011
У Новограді-Волинському проведено тренінг з основ муніципального енергоменеджменту для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, комунальних підприємств та енергоменеджерів галузевих відділів, відповідальних за бюджетні будівлі.

15-06-2011
В Івано-Франківську починається реалізація пілотного проекту з реновації житлового будинку ОСББ за адресою вул. Набережна 24. З державного бюджету вже виділено кошти на фінансування 30% вартості проекту, ще 30% фінансує місто, 10% - мешканці з розстрочкою на 3 роки, 15% - компанія ЕСКО-Центр (Україна) з кредиту від голландського міжнародного фонду надання гарантій у житловій сфері DIGH, 15% - проект РМТ. Пілотним проектом, що був розроблений за консультаційної підтримки GIZ, передбачено утеплення огороджувальних конструкцій будинку (стіни, горище, заміна вікон), а також модернізація системи опалення, водопостачання й каналізації.

24-02-2011
Пілотний проект реновації житлового будинку у Миргороді було розглянуто Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та рекомендовано до співфінансування.

09-02-2011
В Івано-Франківську відбулось офіційне відкриття педагогічного проекту з енергозбереження, спрямованого на підвищення свідомості школярів щодо ефективного використання енергії та збереження навколишнього середовища.

10-01-2011
З початку 2011 р. розпочала свою діяльність компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ця організація пов'язала воєдино багаторічний досвід німецьких компаній Deutscher Entwicklungsdienst (DED) gGmbH, Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit (GTZ) GmbH та InWEnt – Internationale Weiterbildung und Entwicklung gGmbH.

19-10-2010
У рамках проекту державно-приватного партнерства «Менеджер з енергозберігаючої санації будівель», що реалізується спільно з Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO) та фірмою profine GmbH, у Чернівцях відбувся триденний тренінг для енергоменеджерів та працівників житлово-комунального господарства, а також круглі столи для представників органів місцевого самоврядування та ОСББ.

23-09-2010
У новому навчальному році проект «Енергія у школах Новограда-Волинського» розширюється: до трьох пілотних шкіл приєднується решта шкіл міста. За підтримки проекту «Енергоефективність у будівлях» у кожній школі облаштовуються інформаційні стенди, де учні не тільки знаходитимуть поради з енергозбереження, а й розміщуватимуть інформацію про свою діяльність.

16-09-2010
У рамках Німецько-Українського форуму з питань енергетики відбулась конференція «Інтегровані концепції розвитку міст для енергетичної санації житлових масивів у Східній Європі», організаторами якої виступили Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ - Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit). Метою заходу було показати необхідність інтегрованих та довгострокових концепцій розвитку міст, у які включені процеси санації окремих житлових мікрорайонів, для чого експерти у галузі політики, врядування та планування розвитку міст представили свої підходи та досвід, набутий у Східній Німеччині, Східній Європі та в Україні.

18-08-2010
Випущено нову брошуру під назвою «Державна підтримка заходів із підвищення енергетичної ефективності». Її можна завантажити зі сторінки «Публікації».

18-03-2010
На зустрічі робочої групи з розробки муніципальних планів енергоефективності пілотні міста представили свої плани, розроблені в рамках реалізації проекту «Енергоефективність у будівлях». Найближчим часом плани енергоефективності будуть винесені на розгляд сесій міських рад.

16-03-2010
У Чернігові відбулась презентація системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів закладами освіти, розробленої в рамках трьохстороннього співробітництва між проектом GTZ «Енергоефективність у будівлях», Чернігівською міською радою та компанією ФІАТУ. Присутності на обговоренні депутати міської ради та представники громадськості схвально оцінили результати роботи.

05-03-2010
У пілотних містах проекту – Івано-Франківську, Миргороді, Новограді-Волинському та Чернігові – завершено проведення термографічного обстеження вибіркових будинків, яке дозволяє визначити місця тепловтрат. У кожному з міст було одержано термограми будівель міських рад, будівель бюджетної сфери, а також житлових будинків, у тому числі таких, в яких було вжито заходів з теплоізоляції.

01-03-2010
Було проведено перший тренінг з комунального енергетичного менеджменту на основі нового навчального модуля, розробленого в рамках проекту «Енергоефективність у будівлях». Викладачі, які пройшли навчання у січні, застосували набуті навички у викладанні комунального енергетичного менеджменту першій групі енергоменеджерів.

18-02-2010
У Новограді-Волинському триває шкільний проект з енергоефективності, до якого залучені три школи міста. Під час візиту німецького експерта Йорга Акермана були підведені його попередні підсумки. З початку проекту у жовтні 2009 року учні збирають дані про енергоспоживання у своїх школах, вимірюють температуру повітря та ступінь освітленості у класних кімнатах. Вони розробили правила ощадливого поводження з ресурсами, користуються ними у школі й вдома та вже досягли помітного скорочення споживання.

28-01-2010
У рамках оцінювання реалізації проекту відбувся практичний семінар, на якому ключовими партнерами було проаналізовано нинішній стан проекту та намічено напрямки співробітництва у наступній його фазі.

18-01-2010
На базі Центру підготовки енергоменеджерів при Інституті енергозбереження та енергоменеджменту НТУ «КПІ» було проведено п’ятиденне навчання для майбутніх викладачів муніципального енергоменеджменту за програмою, розробленою Проектом GTZ «Енергоефективність у будівлях», Центром підготовки енергоменеджерів та Асоціацією «Енергоефективні міста України» за підтримки Австрійської Енергетичної Агенції.

22-10-2009
У Новограді-Волинському відбулося офіційне відкриття шкільного проекту з енергоефективності, розпочатого за допомогою залученого проектом «Енергоефективність у будівлях» міжнародного експерта пана Йорга Акерманна. На зустріч з учнями та вчителями завітали міський голова, представники відділу освіти та директори комунальних підприємств міста.

21-05-2009
Семінар «Енергоефективність у будівлях», Новоград-Волинський

06-11-2008
Офіційне відкриття проекту, Івано-Франківськ