This site is supported by

GTZ

Проект

Велика кількість існуючих будівель в українських містах перебуває в занедбаному стані; часті випадки протікання дахів, вікна мають лише одне скло або не закриваються щільно, а зовнішні конструкції будинків не мають теплоізоляції, яка захищала б від холоду зимою та від спеки влітку. Крім того, в багатьох мікрорайонах послуги з центрального опалення є неефективними. Внаслідок цього енергетична ефективність будівель надзвичайно низька, і міста та їхні мешканці в однаковій мірі стикаються з проблемою високих витрат на технічне обслуговування, що ще більше поглиблюється в результаті постійного зростання вартості енергоносіїв.

Ціни на енергоносії в Україні великою мірою субсидуються. Через зниження цін внаслідок субсидій власники домогосподарств не зацікавлені в зменшенні енергоспоживання, тоді як державні кошти, виділені на субсидії, могли б бути використані більш раціонально на впровадження заходів з енергозбереження.

У процесі соціальної трансформації протягом останніх двох десятиліть більшість індивідуальних квартир було приватизовано. Оскільки нові власники в переважній більшості не змогли зорганізуватися в об‘єднання на зразок так званих кондомініумів у своїх будинках або мікрорайонах, їм, як індивідуальним власникам, надзвичайно складно координувати і фінансувати ремонт і впровадження комплексних та інтегрованих заходів з енергоефективності для всього будинку. Через створення об‘єднань співвласників житла та розуміння особливостей функціонування та утримання будинку окремі власники зможуть координувати запровадження комплексних заходів у набагато більш ефективний спосіб.

Концепції енергоефективності недостатньо враховуються і застосовуються до нових будівель. Хоча офіційні будівельні норми містять стандарти енергоефективності, вони часто не дотримуються в процесі будівництва через відсутність інструментів їх законного примусового виконання.

Таким чином, підвищення рівня енергоефективності в існуючих і нових будівлях є основним пріоритетом національної енергетичної політики України задля досягнення ефективності затрат, забезпечення відповідного постачання енергоносіїв і поліпшення захисту від змін клімату.